Pri vadbi moči je pomembno, da se najprej naučimo, osvojimo in obvladamo osnovne vaje, preden nadgradimo trening s kompleksnejšimi vzorci ali pa z vajami na nestabilnih površinah. Potrebno je osvojiti vaje z lastno telesno maso v enostavnem gibanju, nato jih nadgrajujemo z zasuki, unilateralnimi gibi, dodatnimi pripomočki, dinamičnim načinom dela in podobno.
Začetnike je treba najprej naučiti izvajati vaje z lastno telesno maso, šele nato postopoma dodajati bremena. Največ škode namreč povzročimo takrat, kadar pri programu za moč že na začetku poskušamo dvigovati pretežka bremena. Če vadeči lahko izvaja vaje z lastno telesno težo, z dodatnim bremenom pa so zanj prevelik napor, je treba zmanjšati ali odstraniti dodatno breme.
Načelo progresije govori o napredku od preprostih k bolj zapletenim gibom in gibalnim vzorcem. Vaje sledijo funkcionalnemu napredku – do dodajanja vaj na nestabilnih površinah pride v primernem času, šele ko je to potrebno. Za vaje z lastno telesno maso je načelo progresije dokaj preprosto. Začnemo s tremi serijami po 8 ponovitev v prvem tednu, potem se v drugem tednu premaknemo na tri serije po 10 ponovitev in v tretjem tednu na tri serije po 12 ponovitev. To je preprost obremenitveni trening. Če ne želimo dodajati ponovitev, lahko dodamo dodatno obremenitev. V četrtem tednu lahko napredujemo na težje vaje, ki jih lahko izvajamo po isti metodi kot prve tri tedne, z dodajanjem števila ponovitev ali uporabo dodatnega bremena ali pripomočkov.
Pri večini skupinskih vadb se glavni del vadbene enote deli na aerobni del in krepilni del. V aerobnem delu vplivamo na razvoj vzdržljivosti, medtem ko je krepilni del namenjen razvoju moči vseh večjih mišičnih skupin in mišičnih verig. Pri začetnikih in tistih manj treniranih bi morali najprej vedno z ustrezno izbranimi vajami razvijati osnovno moč trupa. Ko govorimo o razvoju moči pri rekreativni populaciji, največkrat mislimo na vzdržljivost v moči oziroma repetitivno moč, ki se kaže v dinamični obliki dela, saj glede na gibalne vzorce v vsakdanjem življenju tako najbolj potrebujejo, torej je kot taka v vsakdanjem življenju pri premagovanju različnih obremenitev najbolj potrebna in hkrati uporabna. Pri športnikih pa največkrat treniramo (poleg splošne moči) tudi eksplozivno moč, ki jim pomaga doseči boljše športne rezultate. Pri slednjih v vadbo poleg lastne telesne mase pogosto vključujemo tudi dodatna bremena.
Ko znamo dobro kontrolirati svoje telo in imamo močno kontrolo predvsem osrednjega dela telesa – našega centra, lahko nadaljujemo z bolj kompleksnimi vajami in z uporabo različnih pripomočkov. Izvajanju osnovni vaj (upogibov trupa, iztegov trupa, opor) lahko dodajamo nestabilno površino (na primer polžoga ali BOSU, TRX, velika žoga, debelejše blazine, ipd.), lahko dodajamo bremena (male uteži, težka žoga ali medicinka, utežne palice, ipd.), različne klopi, stopničke, drsnike, in podobno. V nadaljevanju sledijo kratki kompleksi vaj za moč z uporabo različnih pripomočkov. Posnetkom lahko sledite in vaje izvajate skupaj z nami.
Gibljivost igra veliko vlogo v funkcionalnosti človeškega telesa in ohranjanju zdravja. Gibljivost se zmanjšuje skupaj s poslabševanjem splošne telesne pripravljenosti. Vaje za vzdrževanje gibljivosti je priporočljivo izvajati na začetku in na koncu vsake vadbene enote, saj vzdržujejo skladnost mišičevja. Omejena gibljivost ne pomeni le manjše delovne učinkovitosti, temveč tudi osiromašenje gibalne izraznosti. Prepogosto se pozablja na kakovost in estetiko giba, ki sta zrcalo stopnje posameznikove gibljivosti. Primerna gibljivost je eden od dejavnikov splošnega dobrega počutja, kjer je sproščenost mišic povezana s sprostitvijo psihične napetosti v organizmu.
Raztezne vaje za izboljšanje ali vzdrževanje gibljivosti imajo širok spekter učinkovanja; z njihovo uporabo se poveča obseg gibanja – funkcionalnost sklepa, zagotavlja optimalna dolžina mišic, kar je pogoj za razvoj maksimalne mišične sile, vzdržuje simetrija v drži (kinetična veriga je v primeru „trdih“ mišic ogrožena), prepreči ali zmanjša možnost poškodb, predvsem mišic, kit in vezi, izboljša se učinkovitost gibanja pri različnih hitrostih, zagotavlja dobro počutje, ker obstaja vzvratna povezanost med zmanjšanjem mišične napetosti in zavestno mišično sproščenostjo, nadalje se z razteznimi vajami pripravi telo na napor in s tem olajša telesno dejavnost (povečana prožnost telesa pred vajami za moč), pospeši regeneracijo z izboljšanjem prekrvavljenosti in limfne drenaže, kar izboljša presnovo tkiv, z gibljivostjo pa se izboljšuje tudi kvaliteta življenja, saj s tem preprečujemo gibalno oslabljenost ter zaviramo procese staranja.